Blog

Jsme multimediální vzdělávací portál, pro pedagogy, žáky i jejich rodiče, který vznikl v srpnu 2016 a nabízí multimediální vzdělávací prostředí, interaktivní výkladové hodiny a cvičení, učební pomůcky, online semináře a vzdělávání, poradenství, vzdělávání žáky s OMJ, doučování, jazykové kurzy, pobyty pro děti a mnoho dalšího.

vlavici.cz Blog

Kategorie

Jak se vyšetřují specifické poruchy učení?

Už jsem se párkrát setkal s větou „Půjdeme k panu doktorovi, on tě vyšetří a řekne nám, jestli máš poruchu“. Tohle spojení by vyděsilo i mě, a to se v oblasti speciální pedagogiky pohybuji přes sedm let. Možná je to neznalostí nebo trochu strachem ze závěru z vyšetření, ale rozhodně není důvod, čehokoliv se bát.

Nadané dítě? Jakými znaky poznám nadané dítě?

„Tomu se to povedlo…“ konstatuje paní učitelka po příchodu do kabinetu a usmívá se na kolegyni. Vypráví historku z hodiny matematiky a barvitě líčí, jak žák Josef (5. třída) zvládl vypočítat všechny příklady jako první, a ještě vyžadoval pozornost paní učitelky. Takhle nějak by to mohlo začít, musíme si však uvědomit, že většina rozumově nadaných dětí projevuje už od raného věku nějakou schopnost poznávání, která se projevuje v dobré paměti, rychlém myšlení nebo soustředěné pozornosti.

Specifické poruchy učení

Mezi slavné dyslektiky patří Isaac Newton, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Pablo Picasso, Wolfgang Amadeus Mozart, John F. Kennedy, Winston Churchill, Charles Darwin, nebo Hans Christian Andersen. I přesto, že zmíněné osobnosti měli nějaký určitý handicap, patří zmíněné osobnosti mezi důležitou součást naší kulturní, vědecké i politické historie.

Zapojte se do projektu

Vzdělávací portál V lavici s. r. o. hledá do svého týmu pedagogy, odborníky, lektory a další aktivní účastníky, kteří by se rádi zapojili do nového projektu.

Nabízíme spolupráci v oblasti vzdělávání, doučování žáků, poradenství, tvorbě didaktických pomůcek i dalšího.

Dlouhodobá spolupráce na zajímavém projektu pro pedagogy, žáky, školy, asistenty pedagoga i širokou veřejnost. Neváhejte nám nabídnout své služby a přidat se do projektu, který nejen vzdělává, ale i pomáhá každému, kdo pomoc potřebuje.

KONTAKTUJTE NÁS

V lavici s.r.o., Všechna práva vyhrazena, Obchodní podmínky, GDPR, Ceník